Netflix – te seriale natchną cię do podróżowania

Netflix dla podróżników

Co robić, gdy czynniki zewnętrzne nie pozwalają podróżować? Można włączyć Netflixa i… poszukać inspiracji do kolejnych wypraw!

Luty nie sprzyja u nas podróżowaniu. Dopada nas choroba za chorobą, wieczory spędzamy więc pod kocykiem, w towarzystwie gorącej herbaty, soku malinowego i mruczącego kota, który niedawno dołączył do naszej powsinogowej ekipy. Jak dobrze wiadomo – najlepszym przyjacielem chorujących jest… Netflix. W czasie leniwych wieczorów udało się nam znaleźć tam kilka perełek, które powinny przypaść do gustu zwłaszcza miłośnikom podróżowania. Zobacz seriale dostępne na serwisie Netflix, które zainspirują cię do odkrywania świata!

Mroczny turysta

Nowozelandzki twórca filmowy i dziennikarz David Farrier podąża za niezdrowymi ludzkimi fascynacjami. Odwiedza miejsca, w których dokonano zbrodni lub które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia zwiedzających je ludzi. Zgłębia tajemnice mrocznej turystyki, która udowadnia, że ze wszystkiego można zrobić biznes. Okazuje się bowiem, że ludzie chętnie udadzą się na wycieczkę poświęconej śmierci Kennedy’ego czy spotkają się z zabójcą, który wcześniej pracował dla Escobara. David w ślad za mrocznymi turystami zwiedza więc napromieniowane miasto, bierze udział w rekonstrukcji bitwy z II wojny światowej czy pływa w jeziorze utworzonym przez pocisk nuklearny. Jednocześnie zachowuje daleko idący dystans i nie daje się łatwo nabrać na sztucznie wykreowaną, niekiedy kiczowatą atmosferę grozy.


Chef’s Table

Ważną częścią poznawania świata jest dla nas… smakowanie go. Dlatego też programy kulinarne na równi rozbudzają nasz apetyt na podróżowanie co filmy dokumentalne poświęcone życiu w innych krajach. „Chef’s Table” to serial niezwykły – przy okazji prezentowania sylwetek gwiazd sztuki kulinarnej opowiada również o zwyczajach kulinarnych z różnych zakątków świata. Gotowanie jest bowiem ściśle związane zarówno z osobistymi losami kucharzy, jak i z kulturą, w której się wychowali. W końcu jedzenie (zarówno tradycyjne potrawy, jak i dania awangardowe) stanowi integralną część kultury.

Planeta Ziemia

Na Netflixie można obejrzeć również kultowy serial BBC z mistrzem Davidem Attenboroughem w roli narratora. Program zabiera widza w podróż po wszystkich zakamarkach naszej planety – od tego, co znajduje się w morskich głębinach aż po szczyt Mount Everest, od podziemnego świata jaskiń po bogaty świat raf koralowych i lasów deszczowych, od jałowych pustyń po iglaste lasy mroźnej północy.  Zapierające dech w piersiach krajobrazy, duża dawka wiedzy i niezwykły rozmach produkcyjny sprawiają, że „Planeta Ziemia” to ogromna dawka inspiracji podróżniczych, a jednocześnie szansa na zajrzenie tam, gdzie w innej sytuacji wiele osób nie miałoby szans dotrzeć.

Tales by Light

Niezwykła opowieść o ludziach, którzy dla jednego ujęcia potrafią ryzykować życie. Fotografowie i filmowcy podróżują po świecie, polując na niezwykłe kadry. Schodzą pod wodę, by uwiecznić rytuały godowe wielorybów, dokumentują życie plemion z Papui-Nowej Gwinei, śledzą dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku…. Podglądając pracę fotografów, można poznać również niezwykłe historie ze świata ludzi i zwierząt. W każdej części kuli ziemskiej znajduje się bowiem przestrzeń na odkrywanie piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *